Komisyonlu Satış

     Günümüzde e-ticaret ile alışveriş oranı katlanarak büyümekte ve bu büyüme gün geçtikçe daha da artmaktadır. Bu doğrultuya ayak uydurmaya çalışan ve bu pazardaki yerini almak isteyen satıcıların sayısı ve talepleri de gittikçe artmaktadır. bayiayakkabi.com olarak biz de bu taleplere cevap vermek istedik ve e-ticaret teki deneyimimizi sizlere sunduk.

     
 

KOMİSYONLU SATIŞ

     Komisyonlu Satış sistemine dahil olarak, tüm ürünlerimizi, sosyal medya hesaplarınız ve internet sitenizde satabilirsiniz. Bu iş modeli sayesinde her satıştan belirli oranda komisyonunuzu kazanıp, kendi işinize daha fazla yatırım yaparak çok daha fazla kazançlar elde edebilirsiniz. Sisteme dahil olduğunuzda Bayiayakkabi.com’un tüm ürünlerini satma hakkına sahip bir alt bayi yani komisyoner haline gelebilirsiniz. Size bu süreci aşağıda adım adım anlatmaya çalıştık.

 

1-Nasıl Bayi Olurum

Yapmanız gerekenler çok basit;

- Bu linkin tamamını inceleyin.

- Bayiayakkabi.com'a üye olun.

0539 230 53 86 nolu WhatsApp Bayi Destek Hattımızla iletişime geçin.

- Üye olduğunuz mail adresinizi ve satış yapacağınız kanalları bildirin.

     Gerekli kontroller yapıldıktan sonra bayilik işlemleriniz aynı gün içerisinde tarafımızca tamamlanıp size gerekli bilgiler verilecektir ve artık komisyonlu satış için hazırsınız. Bundan sonra görsel ve ürün paylaşımına geçebilirsiniz.

2-Görsel ve Ürün Paylaşımı

- Bayilik işlemleriniz tamamlandıktan sonra size her gün WhatsApp grubumuzdan sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilmeniz adına ürün resimleri, ürün açıklamalarıyla birlikte gönderilecektir. Bu görselleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak satış yapabilirsiniz.

3-Sipariş Süreci

Bayiliğiniz tamamlandı, ürünleri de paylaştınız ve satış yaptınız. Şimdi sipariş aşamalarına geçebiliriz.

- Bayilik tanımlanmış olan üyeliğinizle bayiayakkabi.com’a giriş yapın.

- Sipariş aldığınız ürünü/ürünleri sepete ekleyin.

- Sepete gidin.

- Sepetteki ürünleri kontrol ettikten sonra "Devam Et" butonuna tıklayın.

- Fatura adresi bölümünde "Adres Ekle" ye tıklayın ve müşterinizin (İsim, Soyisim, Telefon Numarası ve Adres) bilgilerini girip devam edin.

- Gönderim yapmak istediğiniz kargoyu seçip devam edin.

- "Ödeme Seçenekleri" bölümünde sizin için uygun olan ödeme seçeneğini seçerek "Siparişi Tamamla" butonuna tıklayın.

- Siparişiniz tamamlanmıştır. Müşterinize siparişinin alındığına dair bayiayakkabi adına hiçbir SMS gitmez.

Bundan sonra Kargo Gönderim süreci başlar.

4-Kargo Gönderimi

- Siparişiniz tarafımızca hazırlanıp belirttiğiniz kargo firması ile belirttiğiniz adrese gönderilir.

- Siparişler çoğunlukta aynı gün içerisinde kargoya verilir. Ancak depolar arası transferlerden kaynaklanabilecek gecikmelerden dolayı 2. güne de sarkabilir.

- Sipariş ve Kargo durumlarını, kargo takip numarasını ve diğer detayları Hesabım/Siparişlerim bölümünden kolayca takip edebilirsiniz.

- Kargo gönderildi. Şimdi Hakediş e geçebiliriz.

5-Hakediş

- Komisyon hakedişi, müşteriye teslim edilen kargolar için geçerlidir, siparişinizdeki toplam ürün bedeli üzerinden hesaplanır.

- Komisyon oranımız %40-%50'dir.  Kargo ve kapıda ödeme tutarları hesaplamaya dahil değildir.

- Teslim edilmeyip geri dönen kargoların gidiş ve geliş kargo maliyeti firmamız tarafından ödendiği için hakedişinizden 20 TL. olarak düşülür.

- Hesaplar ve ödemeler düzenli olarak her ayın 20'sinde yapılır. Hesaplar yapılırken bir önceki ayın 1’i ile 30’u arasındaki hareketleriniz baz alınır. Bunun sebebi ay içerisinde gönderilen kargoların durumlarının netleşmesini beklemektir.

- Hakedişi 100 TL'nin altında kalan bayilerimizin ödemeleri bir sonraki aya devreder. Toplam hakediş 100 TL ye ulaştığında ödeme yapılır. Bu hakedişe ulaşamadan bayilikten çıkmak isteyen bayilere herhangi bir ödeme yapılmaz.

6-Kargo Ücretleri

- Kargo Ücreti 10 TL’dir. Bu tutarlar müşteriye sattığınız ürün bedelinin üzerine eklenerek müşterinizden tahsil edilir.

7-Değişim / İade

Müşteriniz ürünü teslim aldıktan sonra 1 hafta içerisinde değişim ve iade yapabilir.

Bunun için siparişle birlikte gönderilen değişim/iade kartını saklamalı ve değişim/iade yapmak istediği ürünleri;

- Etiketi kopartılmamış ve kullanılmamış bir şekilde,

- MNG Kargo ile “342949074” anlaşma numaramızı belirterek karşı ödemeli olarak göndermesi yeterlidir.

- Değişimler için: Müşterinizin gönderdiği ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra kontrolden geçer ve onaylanan değişimler için kupon tanımlanıp kupon kodu size bildirilir. Siz de bu kupon kodu ile müşterinize yeni siparişi oluşturursunuz, böylelikle değişim işlemi tamamlanır.

- İadeler için: Durum çok da farklı değildir. Gelen ürünler kontrolden geçer ve onaylandıktan sonra müşterinizin değişim/iade kartında belirttiği hesap bilgilerine ücret iadesi firmamız tarafından yapılır.

- Değişimlerde geliş kargo ücreti firmanız tarafından karşılanır. Yeni sipariş giderken kargo bedeli olan 10 TL. müşterinizden tahsil edilir.

- İadelerde kutu parası olarak 5 TL müşterinizin ürün tutarından kesilerek yatırılır.

UYARI:

- Farklı kargo firmalarıyla karşı ödemeli olarak gönderilen kargolar teslim alınmaz.

- Etiketi kopartılmış ve kullanılmış ürünlerde iade ve değişim yapılmaz.

MNG Kargo Anlaşma Numaramız: 342949074

Değişim/İade Adresi: Egemenlik Mahallesi, 6135. Sokak, Bedesten İş Merkezi, 9/121

Değişim/İade Adresi: Egemenlik Mahallesi, 6135. Sokak, Bedesten İş Merkezi, 9/121

Değişim/İade Adresi: Egemenlik Mahallesi, 6135. Sokak, Bedesten İş Merkezi, 9/121

KOMİSYONLU SATIŞ

Ayakkabı da en çok satılan ürünleri sizde depo-stok, eleman vs maaliyeti olmadan komisyonlu satış olarak satmak istermisiniz ?

Komisyonlu Satış Nedir?

Temel olarak komisyoneri olarak çalıştığınız firmanın ürünlerini depolamadan, firmadan gerekli bilgileri alarak ürün satmak ve satılan ürün başına komisyon almaktır. 

Bayiayakkabi'da Komisyonlu Satış Nasıl Yapılır?
bayiayakkabi.com geniş ve her modaya uygun ürün yelpazesi ile tesettür giyimde öne çıkan ürünleri üreten ve aktif olarak satışını gerçekleştiren üretici firmadır. Ürünlerin üretiminden çekimine kadar tüm aşamalar tarafımızca tamamlanmaktadır. Aktif olarak depomuzda tutulmaktadır.
bayiayakkabi.com'da komisyonlu satış karmaşık olmayan, bilgi kirliliği olmayan, ve bilgi almak için saatlerce beklemenize gerek kalmayan bir sistemle işler.
Ürün fotoğrafları bilgileri ve komisyon oranları tarafınıza gönderilir ve sizin siparişi almanız beklenir. Siz siparişi aldıktan sonra size ait olan panel üzerinden girersiniz. Sizin adınıza fatura düzenlenip kargoya teslim edilir. Kargo takip numarası sisteminizde görünmektedir ve tüm süreci kendiniz kontrol edebilirsiniz.
Her ayın 10'unda da girmiş olduğunuz siparişlerin komisyonu otomatik olarak sistem tarafından hesaplanır ve tarafınıza komisyon hakedişiniz gönderilir.

Ebayiayakkabi.com Ne Kadar Komisyon Vermektedir?
Komisyon oranı ve detaylı bilgi başvuru sırasında verilecektir.

Başvurumu Nasıl Yaparım?
+90539 230 53 86 numaralı hattan veya info@bayiayakkabi.com 'dan komisyonlu satış hakkında detaylı bilgi ve başvuru yapabilirsiniz.